O Parafii

Parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski została erygowana 01.07.1993 roku przez Biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza. Powstała z terytorium parafii Nawiedzenia NMP w Ostrołęce.

W latach 1987-1989 zbudowany dom katechetyczny, został przystosowany do czynności liturgicznych i w nim sprawowano sakramenty przez 16 lat trwania parafii. Od 1999 roku trwa budowa kościoła parafialnego pw. NMP Królowej Polski według projektu architekta Jerzego Minkowskiego. Świątynia pobłogosławiona 25.12.2008 roku przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka jest wyposażana.

Do parafii należą miejscowości: Olszewo-Borki, Grabowo, Grądzik, Kordowo, Nakły, Nożewo, Stepna Michałki, Stepna Stara, Żebry Ostrowy, Żebry Pieczyska, część Dobrołęki. Parafia posiada cmentarz grzebalny położony we wsi Grabowo.

Parafia ma ustanowione dwa dni odpustu:

3 maja – odpust tytułu parafii i kościoła NMP Królowej Polski

3 listopada – odpust św. Huberta (patrona myśliwych), który gromadzi brać myśliwską z Okręgu Ostrołęckiego.

W życiu duchowym parafii najważniejsza jest Najświętsza Ofiara Mszy świętej, którą sprawujemy w niedzielę i uroczystości w godzinach: 9:00; 12:00; 18;00 w dni zwykłe o godzinie 7:00 i 18:00.

Historia parafii jest bardzo krótka, tylko ponad 20 lat. Dzisiaj mieszkańcy parafii swoją wiarą, miłością do Pana Boga i bliźniego, życiem sakramentalnym, pomocą w budowie świątyni tworzą fundament pod życie i wiarę przyszłych pokoleń, które będą mieszkały na tej ziemi.
Panu Bogu Wszechmogącemu przez przemożne wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i naszej najlepszej Matki zawierzymy nasze życie, naszą wiarę, pracę, życie domowe i rodzinne.

W każdą niedzielę i uroczystości we Mszy św, „za parafian” modlimy się o potrzebne łaski do świętego życia.